VII Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych już za nami. Ta impreza sportowa jest organizowana od 7 lat w Przemyskim Ośrodku Sportu iRekreacji i bardzo mało o niej wiemy. Organizatorami są SOSW nr 1 w Przemyślu oraz UKS Gladiator Przemyśl. Jest to turniej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z całego województwa. Bocce jest dyscypliną mało popularną wśród dzieci sprawnych natomiast jest bardzo popularna wśród zawodników Olimpiad Specjalnych.
Dyscyplina ta pochodzi ze starożytnego Imperium Rzymskiego, a do aktualnej formy rozwinęła się we Włoszech. Gra polega na umieszczaniu swoich kul, które są w dwóch kolorach dla każdego zawodnika inny kolor, jak najbliżej paliny, czyli małej białej kulki, zawodnik który umieści swoje kule najbliżej zdobywa od 1-4 pt w jednej rozgrywceJest to jedyna taka impreza dla osób niepełnosprawnych intelektualnie organizowana w Przemyślu.
W mediach wciąż można wyczytać czy usłyszeć o sporcie osób zdrowych natomiast sport osób niepełnosprawnych jest mocno marginalizowany, a mamy się czym poszczycić ponieważ zawodnicy z Przemyśla odnoszą znaczące sukcesy w tej dyscyplinie sportu i reprezentowali nasze województwo na wszystkich turniejach ogólnopolskich. Ostatni z nich odbył się w Chorzowie IV Ogólnopolski Turniej Olimpiad Specjalnych w Boccei brało w nim udział 2 zawodników z Przemyśla Kamila Guziec i Tomasz Traupmanskąd przywieźli 2 złote medale w grach singlowych oraz 1 srebrny w grze deblowej. Ogólnie w zawodach wzięło udział 100 zawodników z całej Polski. Zawody w Chorzowie były kwalifikacja do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych , które odbędą się w Los Angeles w 2015r. Delegatem technicznym, który odpowiadał za zawody w Chorzowie od strony sportowej, zatwierdzałstan techniczny boisk, tworzył grupy sprawnościowe, odpowiadał za sędziów i ich pracę, rozwiązywał wszystkie sprawy sporne lub protesty jeśli takowe wpływały, był Tomasz Bandrowicz, który wraz z Joanną Bryzek są trenerami przemyskiej młodzieży. Treningi odbywają się jeden raz w tygodniu, a przed zawodami nawet 2-3 razy w tygodniu. Razem z zawodnikami z Przemyśla, Podkarpacie reprezentowali Ania Maziarz i Adrian Walencik ze Stalowej Woli.Była to wspaniała integracja środowiska niepełnosprawnych w całym województwie i popularyzacja gry w bocce. Najbardziej liczył się udział, chociaż rywalizacja była zacięta i emocjonująca.