Wybierz oddział

Sukces tarnobrzeskiej drużyny piłki nożnej zunifikowanej

13.11.2014
Brązowy medal zdobyła drużyna Leliwy Tarnobrzeg w 15 Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, drużyn siedmioosobowych żeńskich i zunifikowanych. Rozegrany on został w Opalenicy koło Poznania.

Województwo podkarpackie reprezentowali uczniowie i absolwenci dwóch tarnobrzeskich szkół: Zespołu Szkół Specjalnych oraz Gimnazjum nr 2, którzy grali w składzie: Kamil Czerw, Jakub Rogala, Dariusz Łopuch, Szymon Wolski, Jarosław Krawczyk, Wojciech Bożek, Kamil Rycerz, Krzysztof Majsak, Damian Wolak oraz Robert Rzepiela. Trenerami naszej ekipy byli Paweł Gołąbek i Edmund Korczak.

Piłka nożna zunifikowana to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynie zawodników Olimpiad Specjalnych z zawodnikami w normie intelektualnej (nazywanych partnerami), którzy razem trenują oraz razem walczą na zawodach. Drużyna z Tarnobrzega działająca przy Zespole Szkół Specjalnych udział w ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Zunifikowanej w Opalenicy, zapewniła sobie zdobywając pierwsze miejsce w zawodach regionalnych, które odbyły się w Dębicy, Tarnobrzegu i Mielcu. Drużyna Leliwa Tarnobrzeg, wygrała dwa z trzech turniejów i tym samym zapewniła sobie udział w zawodach ogólnopolskich.

Turniej rozegrany został na obiektach w Opalenicy, gdzie podczas Euro 2012 stacjonowała drużyna Portugalii.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.